Category: 
Sort by: 

Adams, Britt NHS - Principal
Harper, Brett NHS Assistant Principal
Locke, Amy NHS Assistant Principal

Adams, Britt NHS - Principal
Allen, Lee Math
Baggett, Robyn NHS Assistant Principal
Bailey, Michelle Social Studies
Bivens, Laura Business
Bramblett, Stefanie Counselor (Last names A-F)
Brooker, Tanya Special Education
Brown, Carrie Math/ESOL
Brown, Greg Social Studies/Head Girls Basketball Coach/Head Boys Golf Coach
Buckner, Lynne Math
Burke, Kathryn Paraprofessional
Bussart, Brittain Language Arts
Carter, Jean Bookkeeper
Casillas, Gabriela English/ESOL
Chambers, Cynthia Science
Chastain, Jason Science
Cofield, Horace Paraprofessional
Cook, Shara Business/FBLA Adviser
Craft, Deborah Family & Consumer Science/FCCLA Adviser
Crossen, Mandy Social Studies/Service Learning
Crysel, Teri Foreign Language
Dawson, Nathan Science
Douglas, Lindsay Work-Based Learning Coordinator
Dunn, Brad Paraprofessional
Eller, Jennifer Language Arts
Enloe, Brittany Language Arts / Head Cheerleading Coach
Faulkner, Albert Special Education
Fletcher, Brandon Special Education
Gann, Debbie Counseling Office
Gee, Jennifer Social Studies
Greer, Susie Fine Arts (Art)
Griffith, Paula Science
Hannah, Marta Health/PE/Swim Coach
Harper, Brett NHS Assistant Principal
Hawkins, Michael School Resource Officer
Hearn, Diane Foreign Language
Higgins, Phil Social Studies
Howard, Jennifer Counselor (Last names P-Z)
Huynh, David Science Teacher/ Girls Soccer Coach
Hyde, Cathy Attendance Secretary
Jenkins, Rebecca Honors Biology/ALPHA Study Skills/Gifted & AP Coordinator/GA Virtual High School Facilitator/GHP Coordinator/Academic Bowl Coach/Diversity Council Sponsor
Keelen, Susan Math/Dance Team Coach
Kirk, Kelsey Language Arts/Volleyball Coach
Kyer, Casey Paraprofessional
Leonard, Jordan Language Arts/Key Club Sponsor
Locke, Amy NHS Assistant Principal
Maynard, Dwayne Broadcasting
McBrayer, Jeff Special Education/Autism Resource
Middleton, Todd Health/PE
Milam, Ben Fine Arts (Band)
Miner, Lance Health/PE
Moore, Amanda Special Education-CBVI/Girl's Soccer
Norton, Brittany CTAE/Social Studies
Pettit, Nancy Counselor (Last names G-O)
Pierce, Loritta Administrative Assistant
Pitts, Sara Paraprofessional
Ramos, Carla Foreign Language
Reaves, Abby Language Arts
Redmond, David Math Teacher
Richards, Del Engineering
Richards, Ryan Social Studies/Boys Basketball Coach
Robinson, Joshua Science/Head Football Coach
Rojas, Miguel Foreign Language
Ruben, Josh Fine Arts (Drama)
Sanders, Katie Athletic Secretary
Sanders, Mike Paraprofessional
Sanders, Missy Paraprofessional
Sattler, Jill Media Clerk
Sawyer, Sherry Language Arts
Shaughnessy, Gay Math
Smith, John Health/PE
Smith, Steven Engineering
Sneed, Bob Math Teacher/FCA
Spencer, Raquel Language Arts
Spriggs, Kathryn Media Specialist
Stone, Kelly Receptionist
Stone, Susan Special Education
Sutton, Terri Social Studies
Taylor, Richard Math
Torbett, Melissa Science
Torbett, Sean Social Studies
Tucker, Allen Health/PE
Weathers, Allyson Special Education
White, Erin Paraprofessional
Wilson, Sherry Special Education
Woodfin, April Science/Department Chair
Young, Belinda Math